۱. من آماده نیستم.

این مورد مهم‌ترین عاملی است که کارآموزان برنامه نویسی را دچار تردید می‌کند. شما باید به خودتان اعتماد کنید و به یاد داشته باشید که این تردید کاملاً طبیعی است. هزاران نفر مشابه شما تا به حال دوره‌های بوت کمپ برنامه نویسی را گذرانده‌اند. کافی است قدم اول را بردارید و در دوره بوت کمپ ثبت نام کنید. دوره بوت کمپ برنامه نویسی به شما کمک می‌‌کند تا مهارت‌هایی مهمی که شما در شغل خود به آن نیاز دارید فرا بگیرید. گزینه‌های زیادی برای پرداخت شهریه وجود دارد که باعث می‌‌شود شما از نظر مالی تحت‌فشار قرار نگیرید. حتی اگر شما به‌صورت تمام‌وقت و یا پاره‌وقت درجایی کار می‌‌کنید، دوره‌هایی وجود دارد که می‌توانید در کنار کارتان در آن‌ها شرکت کنید.

۲. اگه به هدفم نرسم چی میشه؟

هدف نهایی شما پیدا کردن یک شغل مناسب است و این دلیلی است که باعث می‌‌شود تا شما در دوره بوت کمپ شرکت کنید. آموختن بسیار خوب است، اما شما می‌‌خواهید یاد بگیرید تا درآینده بتوانید از مهارت خود درشغلتان استفاده کنید. ما به شما در این راه کمک می‌‌کنیم، چون موفقیت شما موفقیت ماست. در اکثر بوت‌کمپ‌ها ازجمله مکتب شریف برنامه‌ای وجود دارد که اگر شما به دلایلی نتوانستید پس از اتمام دوره در شرکتی استخدام شوید، پرداخت بخش عمده شهریه که می‌بایست پس از اشتغال انجام می‌شد، منتفی خواهد شد.

۳. مطمئن نیستم که بتونم برنامه‌نویسی یاد بگیرم.

اجازه ندهید که ترس شمارا شکست دهد. درست است که یادگیری یک مهارت جدید ممکن است دشوار باشد اما شما با شرکت در دوره بوت کمپ به‌راحتی می‌‌توانید این مشکل را حل کنید. تنها چیزی که شما باید داشته باشید اراده قوی است. افراد زیادی در موسسه مکتب شریف، از کارآموزان تا مربیان، می‌‌توانند در این راه به شما کمک کنند؛ بنابراین نیازی نیست که شما نگران چیزی باشید. مصاحبه و آزمون اولیه در مؤسسات بوت کمپ باعث می‌شود تا شما بتوانید راحت‌تر خود را ارزیابی کنید و برای شرکت در دوره تصمیم‌گیری خوبی داشته باشید.

۴. قراره خیلی سخت باشه

چالش‌برانگیز؟ خیلی سخت؟

بوت کمپ های برنامه نویسی باید سخت باشند و شمارا با چالش‌های جدید مواجه کنند. شما مطالب جدیدی را در این دوره یاد می‌‌گیرید که در دانشگاه با آن‌ها مواجه نشدید. همان‌طور که قبلاً گفتیم اگر شما در این مسیر به بن‌بست خوردید، نگران نباشید و اعتمادبه‌نفس خود را از دست ندهید. گاهی اوقات زمان زیادی طول می‌‌کشد تا شما مسیر خود را پیدا کنید؛ اما به یاد داشته باشید که هدف شما از شرکت در بوت کمپ برنامه‌نویسی یادگیری است.

۵. مطمئن نیستم که بتونم استخدام بشم.

شما با شرکت در بوت کمپ های برنامه نویسی می‌‌توانید راحت‌تر شغل موردنظر خود را در زمینه برنامه نویسی پیدا کنید. این دوره به شما کمک می‌‌کند تا بتوانید مهارت‌های اساسی و مهم در بازار کار را سریع‌تر فرا بگیرید و همین امر موجب می‌‌شود مسیر استخدامی برای شما هموارتر شود.