در ادامه جزئیات بیشتری از این بوت‌کمپ‌ها را بررسی خواهیم کرد:

بوت‌کمپ برنامه‌نویسی

در طول دهه ی گذشته، بوت‌ کمپ‌ های برنامه‌ نویسی به مسیری ایده‌آل برای افرادی که به دنبال یادگیری برنامه‌ نویسی و حضور در بازار کار فناوری اطلاعات هستند، تبدیل شده‌اند. در این بوت‌ کمپ‌ ها مهارت‌های لازم برای یافتن موقعیت‌ های شغلی مختلفی همچون توسعه نرم‌ افزار، طراحی وب یا هر شغل دیگری که به مهارت‌های کدنویسی نیاز دارد، در اختیار شما قرار می‌گیرد.

علاوه بر این‌، بوت‌ کمپ‌ ها هنگام ارائه برنامه آموزشی خود، یک رویکرد عملی در پیش می‌گیرند؛ به این معنا که با آموزش مهارت‌های شغلی و مهارت‌های جانبی (مانند کار گروهی) فراتر از یک آموزش تئوری صرف عمل می‌کنند. در واقع بوت‌ کمپ برنامه‌ نویسی یک برنامه‌ ی آموزشی-مهارتی است و در آن، مهارت‌های برنامه‌ نویسی‌ که شرکت‌ها به دنبال آن‌ها هستند آموزش داده می‌شود.

از آنجا که بوت‌ کمپ‌ ها در طی یک دوره ی فشرده برگزار می‌گردند، برنامه آموزشی آن‌ها حول دو محور اساسی طراحی می‌شود: سرعت و آموزش مفید؛ لذا مطالبی که در پیدا کردن شغل به شما کمکی نمی‌کنند، در برنامه آموزشی قرار نمی‌گیرند.

اکثر بوت‌ کمپ‌ های برنامه‌ نویسی به صورت حضوری برگزار می‌شوند؛ زیرا این سبک آموزش، از طریق گفتگوی چهره به چهره، بهتر عملی می‌شود. در این مدت، دانشجویان هر هفته بین 40 تا 60 ساعت با اساتید خود در ارتباط هستند.

نحوه عملکرد بوت‌ کمپ‌ ها چگونه است؟

برخلاف دوره‌های دانشگاهی که در طی چند سال برگزار می‌گردند، بوت‌ کمپ‌ های برنامه‌ نویسی تنها در طول چند ماه اجرا می شوند؛ همین موضوع به آن‌ها این امکان را می‌دهد که بتوانند برنامه درسی خود را به سرعت تغییر دهند و با فناوری‌ های جدید سازگار شوند.

اکثر دانشجویان علوم کامپیوتر، چهار سال را برای دریافت مدرک خود می گذرانند. این رشته‌ها شامل کلاس‌هایی در طیف گسترده‌ای از موضوعات مرتبط با رایانش هستند. کلاس‌های زیادی در زمینۀ شبکه، سیستم‌عامل‌ها و نظریه محاسبات وجود دارد که برای درک مفاهیم، در دانشگاه‌ ها مفید هستند؛ اما زندگی روزمره برنامه‌ نویسان کمی متفاوت به نظر می‌رسد!

به عنوان مثال، بسیاری از دانشگاه‌ها هنوز هم ++C را آموزش می‌دهند؛ در حالیکه استفاده از آن در دنیای واقعی و تجارت بسیار محدود شده است. هر چند ممکن است تعداد محدودی از بوت‌ کمپ‌ ها این زبان برنامه‌نویسی را نیز آموزش دهند، اما اغلب بوت‌ کمپ‌ های برنامه‌ نویسی بر زبان‌های پرکاربردتری مثل جاواسکریپت، پایتون یا جاوا تمرکز کرده‌اند.

در واقع بوت‌ کمپ‌ های برنامه نویسی، اکثر مهارت‌ های مناسب را از این دوره چهار ساله جدا می‌کنند و آن‌ها را با مهارت‌ های مورد نیاز صنعت ترکیب کرده تا بدین وسیله، شکاف بین دنیای نظری دانشگاه و دنیای واقعی صنعت را پر کنند.

چرا باید در یک بوت‌کمپ‌ برنامه‌نویسی شرکت کنم؟

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که فناوری‌ها روز به روز درحال پیشرفت هستند و انجام کارهای روزمره به شدت تحت تأثیر آن‌ها قرار گرفته است. نرم‌ افزارهای پرداخت الکترونیکی، خرید اینترنتی، درخواست تاکسی آنلاین و هزاران نرم افزار دیگر، دنیای ما را احاطه کرده‌اند؛ هر چند این تغییرات آنقدر گسترده بوده‌اند که نحوۀ زندگی ما را تغییر داده‌اند، ولی جهان همچنان به افرادی با مهارت‌های نرم افزاری بالا نیاز دارد که بتوانند فناوری‌های مورد نیاز بشر را تولید کنند. در این میان بوت‌ کمپ‌‌ های برنامه‌ نویسی با آموزش جدیدترین تکنولوژی‌ های استفاده شده در بهترین استارتاپ‌ های دنیا، شما را به دنیای توسعه‌ دهندگان نرم افزار وارد می‌کنند.

در آخر باید بگوییم که اگر علاقه‌مند به حوزه برنامه‌ نویسی هستید اما به هر دلیلی تمایل به شرکت در دانشگاه را ندارید، بوت‌ کمپ‌ های برنامه‌ نویسی بهترین گزینۀ پیش روی شما هستند. با کنار گذاشتن علوم غیر ضروری و در عوض افزودن مهارت‌های ضروری صنعت تکنولوژی، بوت‌ کمپ‌ های برنامه‌ نویسی قادر به ارائه مهارت‌هایی هستند که برای یافتن یک شغل مناسب به آن‌ها نیاز دارید.

دسته بندی‌ها: بوت کمپ برنامه نویسی برچسب‌ها: #برنامه نویسی, #بوت کمپ