چرا در بوت کمپ برنامه نویسی شرکت کنم؟

دو دلیل برای شرکت در یک بوت کمپ برنامه نویسی وجود دارد: یک این که برای موفقیت در برنامه ما، باید واقع‌گرا، مصمم و عاشق برنامه نویسی و یادگیری باشید نه فقط دستمزد شغلی که به سرعت پس از اتمام بوت کمپ، پیدا می‌کنید. عموما آموزش‌ها به صورت کارگاهی و با حجم زیاد و بسیار فشرده داده می‌شود بنابراین اگر به دلیل درستی در اینجا قرار نگرفته باشید، موفقیت دست نیافتنی خواهد شد. دوم؛ هدف ما این نیست که شما را به خوره کدنویسی تبدیل کنیم، چشم انداز ما این است که مهارت‌های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده خودکفا را بدست آورید و یک حرفه پردرآمد طولانی مدت داشته باشید؛ چه بخواهید در جایی استخدام شوید و چه بخواهید پس از چند سال سابقه کار، کسب و کار شخصی خود را راه بیاندازید.

3 توصیه برای موفقیت در بوت کمپ برنامه نویسی

اما در زیر به نکاتی اشاره می‌کنیم که حاصل تجربه کاروند‌ها و مربیان مکتب است. نکاتی که رعایت آنها می‌تواند برای شما موفقیت بلند مدت و فوق العاده‌ای به عنوان برنامه نویس رقم بزند. بخشی از استخدامی‌های مکتب را می‌توانید در اینجا مشاهده کنید.

1. تمرین، تمرین و تمرین بیشتر!

به طور متوسط یک تا دو ماه برای کاروند‌ها پیدا کردن شغل، به طول می‌انجامد. در این مدت تاکید ما بر این است که مهارت‌های خود را با تمرین بیشتر برنامه نویسی بهبود ببخشند. یادگیری مداوم حداقل شرط لازم برای موفقیت در هر زمینه‌ای است بنابراین شما باید با تمرین کردن هر روز چیز جدیدی بیاموزید. حتی اگر استعداد طبیعی برنامه نویسی هم داشته باشید باید تمرین کنید و مهارت‌هایتان را در سطح بالایی نگه دارید. این تمرین فقط مربوط به بازه زمانی جستجوی شغلی نیست بلکه شما باید از ابتدای دوره با تمرین‌های بسیار دانسته‌های خود را به چالش بکشید.

2. مهارت‌های مصاحبه شغلی خود را تقویت کنید !

توسعه نرم افزار یک فرآیند است که شما در این فرآیند باید مهارت‌های واقعی و مورد نیاز صنعت را یاد بگیرید که در دوره‌های مکتب این اتفاق می‌افتد. اما هنر واقعی شما در مهارت‌های مصاحبه و انتخاب شغل شما است. بنابراین باید بدانید که یادگیری این مهارت، استرس شما را بسیار کاهش می‌دهد. شما قبل از هر مصاحبه کاری باید مطمئن شوید که یک توصیف نسبتا دقیق از شغل مورد نظر و موقعیت شرکت داشته باشید. فراموش نکنید که تجربیات خود را قبل از انجام مصاحبه مرور کنید که اگر سوالاتی برای سنجش رفتار شما مطرح شد، آمادگی داشته باشید.

3. وقت تلف نکنید!

پیدا کردن شغل یک کار فعالانه است، بنابراین کاروند‌ها نباید انتظار داشته باشند پس از اتمام بوت کمپ همان روز اول، شغلی بدون حتی ذره‌ای تلاش به آنها پیشنهاد شود! پس وقت خود را با در انتظار نشستن برای گرفتن یک پیشنهاد شغلی تمام عیار تلف نکنید.  در ابتدا بهتر است چند نمونه کار آماده کنید و آنها را در وبسایت شخصی خود قرار دهید تا کارفرما‌ها بدانند شما هم وجود دارید. در قدم بعدی سعی کنید پروفایل لینکدین خود را بروزرسانی کنید و به لیست‌های شغلی هم به صورت مداوم سر بزنید. دقت کنید ناامید نشوید و بار دیگر برای شغل مورد نظر خود رزومه ارسال کنید شاید این بار چشم‌ها به درستی آن را ببیند و شما را استخدام کند.

به طور کلی تنها به بوت کمپ برنامه نویسی برای بدست آوردن شغل رویایی تکیه نکنید، کلید موفقیت در سخت کار کردن و استفاده از فرصت‌ها است پس آن را از دست ندهید!