آدمک ها

استخدام با طعم آموزش

مکتب حلقه واسطی است که نیاز منابع انسانی شرکت ها و سازمان‌های حوزه فناوری اطلاعات را با افراد مستعد و علاقه‌مند به یادگیری کاربردی مهارت‌های فنی پس از توانمندسازی پیوند می‌دهد.

آینده شما از همینجا آغاز می شود!

مکتب شریف در رسانه ها

مکتب شریف اولین بوت کمپ برنامه نویسی

تماشای ویدیو

مکتب از نگاه نزدیک

تماشای ویدیو

مکتب شریف تا امروز ...

22 دوره برگزار شده

2000 نفر استعدادیابی شده

4000 ساعت آموزش

%81 استخدام شده

مکتبی ها همه جا هستند!

نمونه‌‌هایی از کاروندان استخدام‌‌شده در شرکت‌ها

مکتب چیست؟

مکتب شریف به عنوان اولین مدرسه‌ی برنامه‌نویسی در ایران با هدف توسعه‌ی دانش نرم‌افزاری در کشور و تأمین نیازمندی‌های نیروی انسانی خود و شرکت‌های فناوری اطلاعات، تربیت جوانان متعهد و علاقه‌مند به پیشرفت در عرصه‌ی فناوری اطلاعات را در دستور کار خود قرار داده است. حضور انبوه جوانان مستعد و جویای کار که نیازمند آموزش و راهنمایی صحیح در این عرصه هستند، مهم‌ترین انگیزه‌ی ما برای گام برداشتن در این مسیر است.


دوره‌های آموزشی-استخدامی

یکـی از مشکلات جـدی و اساسی شرکت‌ها و سازمان‌‌های فعال در حـوزه‌ی فناوری اطلاعات برای انجام پروژه‌های نرم‌افـزاری، کمبود نیروی برنامه‌نویس توانمند است. شرکت‌ها سالانه هزینه‌های زیادی برای جذب برنامه‌نویسان و هماهنگ کـردن آن‌ها با نیازهای خود صرف می‌کنند و با این حال در اکـثر اوقات به اهداف خود دست نمی‌یابند. از سویی تعداد بسیار زیادی از دانش‌آموختگان جویای کار در حوزه‌ی فناوری اطلاعات به دلیـل عدم کسب مهـارت‌های عملی، نمی‌توانند فعالیت‌های مورد نظر شرکت‌ها را به‌ نحو شایسته‌ای انجام دهند. بنیان‌گذاران مکتب به‌ منظور رفع شکاف میان نیازمندی شرکت‌­ها و خروجی دانشگاه‌ها تلاش کرده‌اند تا بستر مناسبی برای پرورش علاقه‌مندان به حوزه‌ی برنامه‌نویسی فراهم کنند. بدین منظور، مکتب با الهام از صنعت جهانی و رو به‌ رشد مدارس کدنویسی (Coding Bootcamp)، برای اولین بار در ایران اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی-استخدامی به‌ شیوه‌ی بلندمدت و کارگاهی کرده است.


شیوه‌ی برگزاری

یک برنامه‌نویس هنگامی می‌تواند به عنوان عضو مفید گروه‌های توسعه‌ی نرم‌افزار نقش ایفا کند که مجموعه‌ای از دانش‌های مرتبط با حوزه‌ی کاری خود را دارا باشد. برنامه‌نویسان موفق عموماً عـلاوه بـر تخصص در یک زبـان بـرنامه‌نـویسی، با سایر مهارت‌های مـوردنیاز توسعه‌ی نرم‌افزار مانند پایـگاه داده، سیستم‌عامل، شبکه، ابزارهای کنترل نسخه، مستندسازی، الگوهای طراحی، و همچنین توانمندی‌های عمومـی دیگری مـانند کار گروهی و یـا یادگیری موضوعات جدید آشنا هستند. متقاضیان پس از طی مراحل گزینش با حضور در یک دوره‌‌ی چهار الی پنج ماهه، مجموعه‌ مهارت‌های لازم برای حضور در پروژه‌های کاری را کسب می‌کنند. طی این دوره، افراد به صورت دو روز تمام‌وقت در هفته در مکتب حضور می‌یابند و بـه صورت کارگاهی به یادگیری و تمرین مهارت‌ها می‌پردازند. دانش‌آموختگان مـکتب پـس از پایان دوره و استخدام در موقـعیت‌های شغـلی مرتبط، بخش عمده‌ای از هزینه‌ی آموزش را به تدریج از حقوق ماهیانه‌ی خود پرداخت خواهند کرد.

دوره های آموزشی

دوره‌های آموزشی-استخدامی به شکل دو روز در هفته طی چهار الی پنج ماه و به صورت کارگاهی و عملیاتی برگزار می‌شوند. فارغ‌التحصیلان این دوره‌ها پس از کسب مهارت‌های فنی و شغلی به تدریج وارد بازار کار خواهند شد. برای حضور در این دوره‌ها الزامی به تحصیل در رشته‌های دانشگاهی مرتبط با کامپیوتر نیست، اما داشتن استعداد، پشتکار فراوان و همچنین آشنایی اولیه با مبانی مرتبط ضروری است.

مسیر مکتبی شدن

آموزش صفر تا صد

بررسی نتایج و ثبت نام

ثبت نام در مکتب

استخدام در شرکت

ارزیابی عملی

گزینش اولیه

اساتید و مشاوران